Warning: A non-numeric value encountered in /home/evratico/public_html/dograma-ceni.com/catalog/model/bossblog/blogtagcloud.php on line 43Warning: A non-numeric value encountered in /home/evratico/public_html/dograma-ceni.com/catalog/model/bossblog/blogtagcloud.php on line 43 КАК ДА СЕ ГРИЖИМ ЗА PVC ДОГРАМАТА?
Преди да разгледате нашия сайт, моля, приемете нашите правила за "Бисквитките"(Cookie)
КАК ДА СЕ ГРИЖИМ ЗА PVC ДОГРАМАТА?

КАК ДА СЕ ГРИЖИМ ЗА PVC ДОГРАМАТА?

Няколко правила за здрава дограма

При смяна на старата дограма с нова е добре да знаем как след подмяната да я потдържаме и каква трябва да бъде правилната експлоатация, за да удължим живота максимално дълго на PVC дограмата.

Поддържане на PVC дограма

Трябва да смазваме периодично заключващите механизми и панти на прозорците и вратите. Трябва да внимаваме да не попада пясък, вар или други частици особено по време на строителните дейности в жилището. Не трябва да позволяваме да се натрупва прах по уплатнителите, за тях има специални препарати, които предпазват уплатненията от атмосферни влияния и ги правят по-гъвкави. Прозорците от пвц профили са устойчиви на слънце и атмосферни влияния, за белите профили е хубаво да се използват препарати, които лесно почистват натрупалите се прашинки по дограмата с течение на времето.

Проветряване на жилището

Старите дървени прозорци и врати имат и положителни черти, те са че повечето не се затварят много плътно и това позволява навлизането на свеж и по-студен въздух, който се смесва с топлия въздух вътре и така не позволява образувнето на влага. Новите прозорци са вече друг въпрос, те се затварят много добре и ако не се отваря периодично за проветрение, може да доведе до появата на конденз.

Възникване на влага

Помещенията в едно жилище се делят на сухи и влажни. Към влажните спадат помещенията, в които се произвежда повече пара, като например кухни, бани и дори в спалнята, колкото и странно да звучи. Това е така, защото докато спим всеки човек отделя от 1 до 2 л вода. В кухнята се появява влага в следствие на готвенето, в банята от къпането, прането и други. Понякога в спалните се появява доста влага, поради това, че температурата е по-ниска от другите помещения. За това най-доброто решение е „проветрявайте по-често“.

Образуване на конденз

Появата на кондез по стъклопакета и съответно по рамките на прозорците. Но не трябва да се бърка запотяването с появата на конденз във вътрешността на стъклопакета – ако забележите конденз между стъклата това може да говори за дефектен стъклопакет и добре да потърсите намесата на специализиран сервиз. Конденза започва винаги от най-студената част на жилището. Може да се появи в неотоплямите части на дедено помещение. Освен по стъклата, конденз може да се появи и по стените, да се образуват мухал и плесен и да се получат грозни петна и да нарушат не само визията, но и самата стена. При спазване на някои прости правила, примерно като редовното проветряване и потдържане на еднаква температура в цялото жилище, може да Ви спести доста главоболия.